mushing, dogtrekking, obedience, dogfrisbee

Canicross

 

ZAČÁTKY

Canicrossu předcházel bikejöring, protože i tady byla potřeba využít tah řetězu. Musím se ale přiznat, že se mi nechtělo běhat a nepřipadalo mi to lákavé. Jenže zkuste si někdy místo běhání sami se sebou vzít psa a běhat s ním. Je to naprosto odlišné a větší zábava!

Hodněkrát jsem s canicrossem začala a hodněkrát ho ukončila, že už ho nechci ani vidět. Souviselo to s problémy, kdy Jessie naprosto nechtěla běhat, z tahání se stalo nepozorné běhání klusem, odbíhání do trávy nebo rovnou zastavování.

Jak to tak bývá, pár skvělých lidí mě do tohoto sportu dostalo zpět a já udělala radikální změnu, která všechno otočila naruby. Stačilo změnit terén a Jessie začala běhat jako vyměněná. To stejné a nudné prostředí ji prostě nebavilo a proto nepodávala téměř žádné výkony. Častá změna terénu s novým prostředím ji prospívala víc, než jsem si dokázala představit, proto jsme se u tohoto sportu znovu zůstaly.

 

SOUČASNOST

Zatím jsem si canicross nechala jen na domácí trénování a 2 sezóny jsme závodily jen v bikejöringu. Letos chci udělat změnu a buď závodit jen v canicrossu nebo ho nakombinovat s bikejöringem.

Za terénem sice musíme dojíždět, ale to nás neomezuje v přípravě na další závody.

Profi-Jessie, Petra Kolmanová © 2009 - 2012

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode