mushing, dogtrekking, obedience, dogfrisbee

BIKEJÖRING

 

ZAČÁTKY

Jessie se běh u kola naučila hned první den, co jsme to zkusily. Později jsem ji učila tahat, což se mi dlouho nedařilo. Od štěněte byla vedena ke klidné chůzi na procházce, protože na vodítku byla jinak rozený tahač. Kdybych to tak netutlala a od začátku věděla, že bychom se tomuto sportu věnovaly, byla by skvělá. Myslím, že to pravé tahání v ní už znovu neproberu.

Když jsme v roce 2009 absolvovaly trénink bikejöringu se zkušenou musherkou, dostala jsem mnoho informací, tipů na trénink a jak Jessie naučit tahat. Především šlo o tah řetězu, který ji měl pomoct.

V teplém období jsme na kole vůbec nejezdily a v zimním období jsem se snažila s Jess trénovat tah řetězu, abych ji naučila tahat a pak jsem to chtěla na jaře přenést na kolo. Doufala jsem, že se nám potom podaří dosáhnout plynulé jízdy, kdy bude Jess pěkně tahat. Bohužel se mi nepodařilo tah začít trénovat na větší vzdálenost kvůli nedostatku cest a tak jsem to vzdala.

Nezbývalo nám tedy nic jiného, než mít bikejöring jen jako doplňkovou aktivitu a pro oživení, protože kolem našeho bydliště je nevhodný terén pro tréninky.

 

SOUČASNOST

Prošly jsme si tréninkama s Petrem a Markétou a právě oni nejvíce pomohly Jessie s taháním. Společným trénováním se Jessie postupně zlepšovala. Pořád máme co dohánět, ale Jessie podává neuvěřitelné výkony.

Za terénem sice musíme dojíždět, ale to nás neomezuje v přípravě na další závody.

UkázkA fotek

Radíkovský sprint, Radíkov, 2011

Pod Věží, Radíkov, 2011  ::  (offca.rajce.idnes.cz)

Pod Věží, Radíkov, 2011  ::  (makychuckie.rajce.idnes.cz)

Pod věží, Radíkov, 2010

EFFIPRO Cup, Nový Dům, 2010  ::  (kolivlci.rajce.idnes.cz)

Trénink

Profi-Jessie, Petra Kolmanová © 2009 - 2012

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode